O nas

Spółka Sky Storage jest producentem aplikacji Storino, służącej do przesyłania, synchronizacji i archiwizacji danych, dla klientów biznesowych oraz indywidualnych opartej na technologii Cloud Computing. Spółka powstała w 2009 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługę, zapewniającą bezpieczeństwo i współdzielenie kluczowych danych.

Dolnosląski Gryf 2013

Dolnośląski Gryf 2013

Sky Storage Sp. z o.o. otrzymała Dolnośląskiego Gryfa 2013 wręczonego na uroczystej gali, która odbyła się we wrocławskim teatrze Capitol 21 października 2013 roku. Sky Storage Sp. z o.o. została laureatem za najbardziej dynamiczny rozwój mikroporzedsiębiorstwa.

Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza, to konkurs organizowany od 2004 roku przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, a od roku 2005 wspólnie przez Izbę i Związek Pracodawców Polska Miedź. Nagroda wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje.

Nasza misja

Misją firmy jest dostarczanie najwyższej jakości usług przy wykorzystaniu potencjału technologii Cloud Computing dla zapewnienia bezpiecznego współdzielenia i przechowywania danych dla klientów biznesowych i indywidualnych.

Zespół Sky Storage

Programiści Sky Storage to utalentowany zespół specjalistów, który z entuzjazmem podjął się zadania stworzenia niezawodnej i prostej w obsłudze aplikacji łączącej autorskie rozwiązania z najnowszą technologią informatyczną.

Jeżeli jesteś zdolnym programistą, którego zainteresował profil naszej działalności - zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy niecodzienne wyzwania informatyczne.

Urodziliśmy się we Wrocławskim Parku Technologicznym

Siedzibą Sky Storage w pierwszej fazie naszego rozwoju był Wrocławski Park Technologiczny S.A.. WPT jest kolebką przedsiębiorstw bazujących na zaawansowanych technologiach, laboratoriów oraz ośrodków naukowych i badawczo-rozwojowych. Celem WPT jest kreowanie warunków dla wykorzystania naukowego i przemysłowego potencjału Wrocławia i regionu oraz stymulacja rozwoju przemysłu zaawansowanych technologii.

Informacje w mediach

PC World 01/2015

Niebawem upłyną 4 lata funkcjonowania Storino na rynku, a nasz polski "dropbox" cieszy się nieustającym uznaniem. Tym razem magazyn PC World w artykule "Wirtualne terabajty" wykonał test dziesięciu najpopularniejszych wirtualnych dysków w tym: Dropbox, OneDrive, Google Drive, Box, SpiderOak, Mega, SugarSync, Cloud Drive iCloud.

Storino, wśród światowych gigantów, wypadło niebagatelnie na 6. miejscu - ex aequo z Box - wyprzedzając SugarSync, Cloud Drive (Amazon) i iCloud.

Mamy nadzieję, że nasze najnowsze technologie również przetrwają latami jako

Dowiedz się więcej w e-wydaniu PC World

Komputer Świat

Niezwykła akcja Komputer Świat i Storino zaowocowała dziesiątkami darmowych gigabajtów dla każdego użytkownika. Nabywcy wydań styczeń/luty/marzec KŚ 2013 otrzymali bonus, który łącznie zapewniał nawet 32 GB dodatkowej powierzchni.

Dostępne w startowej ofercie 4 GB Storino zostały powiększone kolejno o 16 GB (KŚ 2/2013), 6 GB (KŚ 3/2013), 4 GB (KŚ 4/2013) oraz dodatkowo o 2 GB za polecenie Storino znajomym.

Podstawowe konto Storino posiada 4 GB pojemności, które w łatwy sposób można zwiększyć dodatkowo o 2 GB za polecenie Storino znajomym.

Czytaj więcej

`

ProSeedMag.pl

Dziś w AppStore pojawiła się wersja aplikacji Storino dla urządzeń Apple. Storino służy do przesyłania, synchronizacji i archiwizacji danych w oparciu o technologię Cloud Computing. Od momentu jej uruchomienia w czerwcu tego roku dostępne były wersje dla systemów Windows i Android. Twórcą Storino jest powstała w 2009 roku spółka Sky Storage. Według Tomasza Popów, jednego z pomysłodawców projektu, Storino pozyskuje ponad 1000 użytkowników miesięcznie i jest w trakcie planowania II rundy finansowania.

Spółka Sky Storage została powołana przez dwóch pomysłodawców Sławomira Kluczewskiego i Tomasza Popów wspólnie z Funduszem VC Trinity Adventure sp. z o.o. w grudniu 2009 (kapitałem 100 000 zł). W połowie 2010 roku pomysłodawcy odkupili od Trinity całość udziałów, aby końcem III kwartału 2010 sprzedać 50% udziałów spółce SYGMA sp. z o. o. W II kwartale 2011 kapitał został podniesiony do 210 000 zł (gotówka), a kluczowi pracownicy firmy stali się udziałowcami...

Czytaj więcej

Antyweb.pl

Temat polskiej usługi wirtualnego dysku Storino był poruszany na Antywebie już nie raz. Około dwa tygodnie temu firma SkyStorage wypuściła dla swojej usługi aplikację na Androida. Dziś natomiast otrzymałem informację, że zapowiadana wcześniej aplikacja na iPhone jest już gotowa w wersji alpha i czeka na akceptację w AppStore. Zanim program stanie się dostępny dla wszystkich, zapraszam do przejrzenia ekskluzywnej galerii zrzutów ekranu. Mam dla Was również kilka informacji na temat przyszłości projektu, z których dowiecie się, na jakie platformy trafi w najbliższym czasie Storino.

Rozmawiałem z Tomaszem Popów, CEO SkyStorage na temat przyszłości Storino. Jest już wersja na Windows, jest wersja na smartfony, jednak w jednym z komentarzy do poprzedniego wpisu pojawił się zarzut, że nie ma wersji na Mac OS. Będzie – pod koniec tego roku lub na początku następnego. Nie jest pewne, czy pojawi się wersja na Linuksa, ale ekipa SkyStorage szykuje naprawdę sporą rewelację...

Czytaj więcej

Antyweb.pl

Storino to polska usługa plików w chmurze, która wystartowała niedawno, bo 13 czerwca bieżącego roku. W tak krótkim czasie udało się stworzyć nie tylko usługę podstawową, ale także i usługi poboczne typu odtwarzacz plików muzycznych z chmury czy generator galerii zdjęć. Storino oferuje także system poleceń, dzięki któremu możemy zwiększać pojemność konta niczym na Dropboksie. Gdyby tego było mało, po dwóch miesiącach od startu udostępniona została aplikacja na Androida.

W Storino otrzymujemy za darmo jednogigabajtowe konto, które możemy zwiększyć do 3GB dzięki mechanizmowi poleceń – pół gigabajta za każdą poleconą osobę. Serwis ten oferuje szeroki wachlarz kont, a ceny są porównywalne do tych na Dropboksie. Nie muszę jednak chyba zaznaczać, że nasza polska chmura nie zaliczyła (jeszcze) żadnej wpadki, co DropBoksowi zdarzyło się już nie raz...

Czytaj więcej

Interaktywnie.com

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, polska chmura Storino.pl wdrożyła aplikację umożliwiającą spółdziałanie z telefonami komórkowymi wyposażonymi w systemem Android. Storino.pl, polskie narzędzie do przesyłania, synchronizacji i archiwizacji danych, weszło na rynek w połowie czerwca i od tego momentu dynamicznie się rozwija dając swoim użytkownikom kolejne możliwości i udogodnienia. W ostatnich dniach Storino.pl wdrożyło aplikację pozwalającą na korzystanie z Chmury za pośrednictwem telefonów komórkowych wyposażonych w system Android.

Ta bardzo użyteczna aplikacja pozwala w błyskawiczny sposób przesłać zdjęcia, filmy, nagrania i inne dane z telefonu na komputer albo inne urządzenie. Z drugiej strony Storino.pl dla Androida umożliwia stały dostęp do plików, które użytkownik przechowuje w Chmurze. Pliki pobrane na telefon ze Storino.pl zapisują się w jego pamięci, dzięki czemu są dosłownie „pod ręką” nawet wtedy, gdy użytkownik nie posiada dostępu do Internetu. W ten oto prosty sposób telefon może działać jako internetowy pendrive oraz kopia bezpieczeństwa danych... Czytaj więcej

Antyweb.pl

Jak przekonują twórcy, Storino.pl jest „wygodnym narzędziem do archiwizacji, współdzielenia oraz synchronizacji plików na różnych urządzeniach”. Właścicielem serwisu jest wrocławska spółka Sky Storage, specjalizująca się w technologiach cloud computing. Nad serwisem pracuje obecnie zespół 10 osób. O projekcie opowiada nam Piotr Chrobak.

Pomysłodawcą usługi jest Sławomir Kluczewski i Tomasz Popów. Pomysł zrodził w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tą usługę. Dzisiaj, aby skutecznie wymieniać między sobą pliki użytkownicy załączają je do wiadomości e-mail. Duża ilość wiadomości prowadzi do nieporządku w informacjach. Większość kont pocztowych ma ograniczenia wielkości przesyłanych plików. Alternatywą jest przenoszenie plików przy użyciu pendrive lub dysków zewnętrznych. Niestety w takim przypadku czas jest o wiele dłuższy, gdyż fizycznie trzeba przenieść napęd pomiędzy jednym komputerem a drugim, w dodatku często zdarza się zgubić pendrive. Storino zostało stworzone do usprawnienia komunikacji i wyeliminowania powyższych problemów – mówi nam pan Piotr...

Czytaj więcej

Wystartowali.pl

Serwis oficjalnie wystartował 13 czerwca. Start poprzedzony był kilkunastoma miesiącami prac. Główne zasoby były wykorzystywane w procesie technologicznym, który – jak mówią twórcy – okazał się być bardzo trudnym wyzwaniem. Co oferuje opisywany serwis? Storino.pl to wirtualny dysk twardy pozwalający na zachowanie wielu informacji oraz zsynchronizowanie ich z innymi komputerami. Dane przesyłane są za pomocą dedykowanej aplikacji. Istotną kwestią w tego typu rozwiązaniach jest bezpieczeństwo danych. Jak zapewnić chce je Storino.pl? Wprowadzono transmisję danych za pomocą protokołu SSL oraz przechowywanie danych w zaszyfrowanej postaci (AES-256). Zapytaliśmy twórców jak przekonać użytkowników, że Storino.pl oferuje bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza w kontekście ostatniej wpadki Dropboxa, jednego z najpopularniejszych rozwiązań udostępniających wirtualną przestrzeń dyskową, który przez kilka godzin umożliwiał logowanie się do kont za pomocą dowolnych haseł...

Czytaj więcej

Mamstartup.pl

Po udanym debiucie, polska chmura Storino oferuje dodatkowe darmowe gigabajty. Wystarczy polecić Storino swoim znajomym. Storino – produkt wrocławskiej spółki SkyStorage - to aplikacja służąca do przesyłania, synchronizacji i archiwizacji danych, przeznaczona dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jej motorem napędowym jest prężnie rozwijająca się technologia Cloud Computing. Storino swój debiut na rynku miało 13 czerwca. Przypomnijmy, że na dobry start oferuje swym użytkownikom 1 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Ale już od dzisiaj w łatwy i szybki sposób można zwiększyć pojemność swego konta aż do 3GB, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Jak to zrobić? Należy polecić Storino swoim znajomym. Za każde skuteczne polecenie aplikacji Storino, czyli skutkujące rejestracją nowego klienta, użytkownik otrzymuje dodatkowe 500 MB. Osoba, do której kierowane było polecenie, także otrzyma 500 MB w momencie zakończenia rejestracji. Maksymalnie można uzyskać w Storino 3 GB za darmo – wszystko zależy od liczby poleconych osób...

Czytaj więcej

FrazPC.pl

Cloud Computing, czy inaczej chmura obliczeniowa to pojęcia, które ostatnio zrobiły się bardzo modne, a zastosowanie tej technologii rośnie w ogromnym tempie, z prostej przyczyny – to niezwykle wygodne. Jej ideą jest bowiem dostępność danych i ich bezpieczne współdzielenie bez względu na miejsce i czas, niezbędny oczywiście jest dostęp do Internetu, czy to za pośrednictwem telefonu czy komputera. Chmura bowiem to nic innego jak wirtualny dysk, na którym przechowujemy dane, zwłaszcza te, do których chcemy mieć szybki i łatwy dostęp. Może to być muzyka, zdjęcia, filmy, prezentacje, portfolio, dokumenty, czyli wszystko to, co chcemy mieć „pod ręką”...

Czytaj więcej